Alexandrite Lazer

 

Alexandrite Lazer Nedir?

Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantre olduğundan cildin zarar görmesi engellenir.

Alexandrite lazer sistemiyle lazer epilasyonda her zaman daha başarılı sonuçlar alındığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yapılacak alan traş makinası ya da jilet ile cımbız tutacak şekilde kısaltılır. Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ile lazer uygulamasına başlar.

Lazer makinası içinde oluşan lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Kıl kökünün bir kısmı vücut bölgesine göre değişmekle birlikte dinlenme zamanındadır. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir.

Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmak zorundadır. Ana seans aralarında 15-20. günlerde rötuş seansı yapılmalıdır. Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuç için yeterlidir.

Avantajları

Alexandrite lazer cihazı sayesinde, kalıcı çözümler hem güzelliğinizi koruyacak hem de size bu sorunlarınız konusunda temelli çareler bulacak. Elbette ki uzman görüşünün vücudumuzdaki bu istenmeyen tüyler konusundaki analizi, size uygulanacak seansların hem sayısını hem de özelliğini belirleyecek.

Acısız ve sorunsuz seansların gerçekleştiği Alexandrite lazer kullanımı ile gerçekleşen operasyonlar veya muayene süreçleri, tedavi yolunda da size çok önemli avantajlar sağlayacak. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olarak kullandığınız bu kaliteli cihaz teknolojisi, sizi kısa zamanda sonuca götürecek ve memnuniyetinizi kazanmaya devam edecek.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis