Plates Reformer

Reformer Plates Nedir?

Plates hareketleri için özel olarak hazırlanan bu alet, vücudunuzun kolayca esnemesini, toparlanmasını ve kaybettiğiniz enerjinin tekrar kazanılmasını sağlar.

Aletli Plates’e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın – merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates’e hazırlanmalıdır.

Vücudunuzun şişmeden, sağlıklı, dirençli, uzun, zayıf ve dayanıklı kaslar geliştirir. Nefes almayı öğreterek vücudu yeniden canlandırır. Vücut duruşunu iyileştirir sakinleştirir, zihinsel odaklanmayı geliştirir.

Plateste en çok bilinen ve kullanılan alettir. Reformer pilates aletiyle yapılabilen yaklaşık 100 tane egzersiz hareketi vardır. Bu özellik başka hiçbir alette yoktur.

Reformer egzersizlerinin akıcı ve birbirini takipeden egzersizler olmasına özen gösterilmiştir. Bu nedenle her bir egzersiz sizi bir sonrakine bedenen ve ruhen hazırlayarak kaslarınızı ısıtır, iç organlarınızı harekete geçirir. Nefes alıp vermenizi düzenlerken yapacağınız hareketlerden en iyi faydayı almak için kaslarınızı doğru sırayla çalıştırır.

Reformer Plates Zayıflatır Mı?

Reformer Plates bir cardio çalışması değildir ve kalori yıkımına odaklanmaz. Fakat Reformer Plates zayıflamaya katkı sağlar çünkü bu spor, daha çok iskelet ve kas sistemini Geliştirmeye yönelik egzersizler bütünüdür.

Reformer Plates kilo vermeyi destekleyici ve bedenin görünümünü düzenleyici Birçok faktöre sahiptir; Reformer Plates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler Sayesinde, Kilo Vererek Yaklaşık dört bedene kadar incelmeleri mümkündür. Ayrıca Reformer Plates Egzersizleri Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.

Reformer Plates aleti Sayesinde egzersizler engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece fizksel ve zihinsel rahatlama, uyum Ve vücut farkında lığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından Özellikle tercih edilmektedir.Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

Ayrıca Plates Duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge Gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlar da Yoğunlaşma ve nefes  çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.

Diet-time reformer plates&personal training solunumuzda kişiye özel ders programıyla yapılan Reformer egzersizleri birebir eğitmen eşliğinde kişinin sonuca kısa sürede ulaşması açısından da etkin rol oynamaktadır.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis