Zayıflama Mezoterapisi

 

Zayıflama yöntemlerinin bugün için sayısı çok fazladır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen yeni sistemler ve cihazlar zayıflama konusunda fazla kilosu olanlar için büyük umut haline gelmektedir. Gerçekten de kalıcı ve etkin sonuç veren zayıflama sistemleri ile kişiler hedeflediği kilolara kısa zamanlarda ve kalıcı şekilde ulaşabilmektedir.

Yeni sistem zayıflama yöntemlerinin eski zayıflama yöntemlerine göre en önemli farkı biraz maliyetli olmalarıdır. Etkinliği arttıkça artan maliyet oranları zayıflamak isteyenleri zora soksa da sağlık ve dış görünüş için harcanan paraların çok da yıkıcı olmadığı sonucuna varılır. Fazla kilosu olan kişiler için önemli olan tek şey hedeflediği kiloya en kestirme yoldan varabilmek ve uzun süre etkili olmasıdır. Dolayısıyla şişman insanlar sürekli güncel olan zayıflama yöntemini takip etmek durumundadır.

Zayıflama sektöründe kalıcılığı ve etkinliği tartışmasız en iyi olan yöntemlerden biri de iğneli ve iğnesiz mezoterapidir. Mezoterapi kelime anlamı olarak mezo orta demektir. Mezo yani ortadan kasıt cildin orta tabakasına uygulanan tedavi olmasıdır. Cildin orta tabakasına kıl kadar ince uçlu iğnelerle zayıflamaya yardımcı olan ilaçlar enjekte edilir. Mezoterapi genelde iğne ile uygulansa da son zamanlarda iğnesiz mezoterapitedavileri de bulunmaktadır. Enjekte edilen ilaçlar metabolizmayı hızlandıran, yağ yakımından sorumlu lipoz enziminin çalışmasını sağlayan, kan dolaşımını hızlandıran özelliklere sahiptir. Sağladığı bu özellikler doğrultusunda da zayıflamayı ve selülit oluşumunu azaltmayı sağlar.

 

Mezoterapi tedavisi ilk olarak 1987’li yıllardan beri Fransız bilim adamları tarafından uygulanmış ve bugün 16 ülke başta olmak üzere yüzlerce tıp doktoru tarafından hastalara uygulanmaktadır. Mezoterapinin zayıflatıcı etkisi eski yıllardan beri kanıtlanmıştır. Mezoterapi ile genel vücut ağırlığı azalmaz, fazla yağlı olan bölgeye uygulanarak bölgesel bir zayıflama elde edilir.
 

Mezoterapi ile zayıflama tedavisinde kullanılan iğneler uygulandığı bölgede asla bir acı ve ağrı vermez. Mezoterapide kullanılan iğneler ciltte sadece küçük sinek ısırıkları şeklinde hissedilir. Mezoterapi esnasında asla anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Mezoterapinin etkisi 3. seansta hemen gözle görülebilir hale gelir. Mezoterapinin olası yan etkileri küçük kızarıklık ve morarmalar, alerjik durumlardan ibarettir. Mezoterapinin uygulanışı kesinlikle bir uzman tarafından olmalıdır çünkü mezoterapide enjekte edilen ilaç dozlarına ve çeşidine dikkat edilmeli ve belli zaman aralıklarında uygulanmalıdır. Yanlış uygulanan mezoterapi tedavisi kişide sorunlara neden olabilir.

Mezoterapi tedavisi zayıflama amacının dışında; antiaging, kırışıklık giderme, cilt kusurlarını giderme, cilt sıkılaşması, selülitlerin giderilmesi, saç dökülmesinin engellenmesi, eklem rahatsızlıklarını giderme alanlarında da çok uygulanmaktadır. Mezoterapi tedavisi zayıflama alanında birçok bölgeye uygulanabilmektedir. Karın, kol, yan simitler, bacak, diz içleri, sırt ve basen gibi yağlanmaya daha meyilli bölgelere mezoterapi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Seanslara istikrarlı bir şekilde devam edildiğinde yaklaşık 10-15 seans sonunda 10-20 cm arasında ve 8-10 kg bir incelme görülür. Mezoterapi tedavisi kalp hastalarında, gebelerde, şeker ve böbrek hastalarında yapılması tavsiye edilmez.

Mezoterapi ile zayıflama etkisinin arttırılması istenen durumlarda kişiye uygun diyet yazılmalı ve diyet eşliğinde her gün düzenli spor yaptırılmalıdır. Bu şartlarda mezoterapinin kişide yarattığı zayıflatıcı etki 3 katına ulaşacaktır. Bunun yanında mezoterapi uygulamasının ardından ilk 8 saat kişi dikey pozisyonda ve mümkünse hareket halinde olursa mezoterapide uygulanan ilaç karışımı hedeflenen bölgede daha hızlı yağ yakımına neden olur. Mezoterapinin uygulandığı hastaların yaş sınırı yoktur. Yalnızca ergenlik döneminden 13 yaşından itibaren daha erişkin kişilere uygulanması önerilmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis